fbpx

ייפוי כוח מתמשך:

לקבל החלטות על העתיד שלכם – בעצמכם
ייפוי כוח מתמשך: לקבל החלטות על העתיד שלכם – בעצמכם


ייפוי כוח מתמשך זהו הליך חדש שמאפשר לכם לקבוע כיצד יש לפעול בענייניכם האישיים, הרפואיים והפיננסיים במקרה שבו תהיו חסרי כשירות לקבל החלטות באופן זמני או קבוע, ואיזה אדם תרצו שיפעל בשמכם.

חתימתכם על מסמך ייפוי הכוח המתמשך בעצם מאפשרת לכם להגדיר מראש מי יהיה האדם שתרצו שיטפל בענייניכם, באילו מקרים ההסמכה תהיה תקפה, וכיצד תרצו שיפעל בכל אחד מהמקרים.

ההליך כולו מבוצע בתוך ימים ספורים, ללא בית משפט, כאשר אנחנו דואגים לרישום ולהתנהלות מול הרשויות.

זוהי אלטרנטיבה נאותה להליך האפוטרופסות הנהוג כיום, שבו האדם שאחראי על הטיפול בכם מקבל בעצמו את ההחלטות על עתידכם מהרגע שבו האפוטרופסות נכנסת לתוקף, ואף כרוך בהתנהלות מול בתי משפט ובבירוקרטיה נוספת.

שימו לב, ההליך מיועד לכל אדם בכל גיל ובכל סטטוס: מאחר שאיש אינו יכול לצפות את העתיד, המחשבה מאחורי ההליך היא לאפשר לכל אחד מאיתנו את היכולת לקבל כבר היום את ההחלטות הנכונות לגבי עתידו, ולמנוע מצב שבו אדם או גורם חיצוני כלשהו יקבלו החלטות שאינן תואמות את רצוננו, במקרה שבו נהיה חסרי יכולת לקבל החלטות באופן עצמאי.

במידה ותרצו להבין קצת יותר לעומק, הכי קל פשוט לשאול אותנו. נשמח לענות על כל שאלה שלכם באופן מקיף וללא התחייבות – אפשר למלא פנייה דרך טופס ההתקשרות, או באמצעות מייל  office@robas-law.co.il, או שפשוט תתקשרו ונשמח לענות על הכל: 09-8612894.

תקופת הקורונה – ייפוי כוח מתמשך מקוון:

ע”פ חוק ולצורך השלמה סופית של הגשת המסמכים, עורך הדין המוסמך מחוייב לקיים פגישה פרונטאלית בכדי לוודא את כשירותו המלאה של הממנה ולכן הטופס המקוון נועד במטרה לייעל עבורכם את התנעת התהליך.זו הזדמנות לבצע את ההליך בצורה אף יותר פשוטה, ומומלץ לנצלה כל עוד היא קיימת.

נשמח לשבת עמכם לשיחת היכרות או לערוך שיחה טלפונית, בה נסביר לכם מהן המשמעויות הטמונות בייפוי כוח מתמשך מקוון ונענה על כל שאלה, כמובן ללא כל התחייבות.

אתם מוזמנים להתקשר – בחיוג מהיר, או לכתוב לנו כאן את השאלה שברצונכם לקבל עליה תשובה.

ההליך של ייפוי כוח מתמשך אורך ימים ספורים בלבד, לכל אורך ההליך אנו נלווה אתכם באופן צמוד, בסבלנות וברגישות הנדרשים בהליך מהסוג הזה. במסגרת הזו, אנו נפעל ב-5 מישורים:

1. נוודא שההליך כולו מגיע מתוך יוזמה וממניעים שלכם, מוגדר באופן המיטיב ביותר עם הרצונות והאינטרסים שלכם, ואינו כולל אינטרסים זרים בתהליך.

2. נמסור לכם את כל ההסברים באופן ובשפה שמותאמים ביותר אליכם ונוודא שהם הובנו על ידכם ועל ידי מיופה הכוח שלכם.

3. נענה בשמחה על כל שאלה בסבלנות ובאריכות ככל שנדרש (בתחתית הפסקה הזו יש לכם אפשרות לשלוח לנו שאלה)

4. נציג בפניכם את כלל האפשרויות העומדות בפניכם, נסביר לכם את ההשלכות של כל בחירה ונדאג לקבל מכם את ההעדפות האישיות שלכם כדי לנסות להסדיר באופן כמה שיותר מדויק מקרים העלולים להתרחש בעתיד.

5. מעבר להחלטות כאלו ואחרות, נסייע לכם להגדיר גם סמכויות פעולה למיופה הכוח שלכם. כלומר, להציג בפניו גם את הכוונות מאחורי ההחלטות שלכם, ובכך לאפשר לו, בתור אדם שאתם סומכים עליו, לתפקד לא רק כמוציא לפועל – אלא גם כבעל יכולת לקבל החלטות נאמנות לרצונכם, במקרים שבהם יידרש לכך.

 

במידה ואתם קצובים בזמן – צרו עמנו קשר ונדאג לזרז את ההליך עבורכם. אתם מוזמנים להתקשר – בחיוג מהיר, או לכתוב לנו כאן את השאלה שברצונכם לקבל עליה תשובה.

מחפשים עורך דין לייפוי כוח מתמשך?

כתבו לנו. מבטיחים תשובה מהירה.

ליאור רובס - משרד עורכי דין ונוטריון
באפשרותכם גם להתניע את כל התהליך בפחות מדקה – בעמוד ייפוי כוח מתמשך ב-4 צעדים פשוטים.

נוכח הרגישות הרבה שבהסכם ייפוי כוח מתמשך והאיזונים שהוא דורש, אנו ממליצים לוודא טרם ההליך כי ההסכם שמנוסח עבורכם יותאם באופן אישי לצרכים האישיים שלכם ויאגד בתוכו את כלל הרצונות והבחירות הפרסונליות שלכם.

שימו לב, לא מדובר בהסכם גנרי ואין לראות בו ככזה. ככל שההסכם האמור יותאם באופן מיטבי ומעמיק יותר לצרכים האישיים שלכם – כך הוא ישרת אתכם בצורה יעילה ונאמנה יותר בעתיד.

מאחר שמדובר בנושאים אישיים ובהחלטות שהן לא תמיד פשוטות, אנו ממליצים לערוך שיחה מקדימה עם עורך הדין המיועד ולבחור באדם שאתם מרגישים בנוח בקרבתו, באופן שיאפשר לכם לדון עמו בכל הנושאים החשובים ולהגיע להסכם כמה שיותר מעמיק ואפקטיבי עבורכם.

 

ליאור רובס – משרד עורכי דין ונוטריון מייצג בהצלחה לקוחות פרטיים מזה כ-20 שנה.

את השירות רשאי לבצע עורך דין שעבר הסמכה פרטנית ממשרד המשפטים לענייני ייפוי כוח מתמשך.

אנחנו כאן עבורכם לכל שאלה או בקשה – בטלפון: בחיוג מהיר | במייל: office@robas-law.co.il או באמצעות טופס ההתקשרותבאתר.

מחפשים עורך דין לייפוי כוח מתמשך?

כתבו לנו. מבטיחים תשובה מהירה.

ליאור רובס - משרד עורכי דין ונוטריון

ההסכם נכנס לתוקף ביום שבו מתרחש תנאי הכניסה שקבעתם במסגרת ההסכם (ככלל – במצב שבו אינכם כשירים לקבלת החלטה), באמצעות דיווח של מיופה הכוח שלכם לאגף האפוטרופוס הראשי במשרד המשפטים.

במקרה של ייפוי כוח מתמשך לענייני רכוש, אתם רשאים לקבוע כי ייפוי הכוח המתמשך ייכנס לתוקף גם כאשר אתם נמצאים במצב כשיר לקבלת החלטה, כייפוי כוח מתמשך לפי דיני השליחות לענייני רכוש בלבד.

צרו עמנו קשר ונדאג לזרז את ההליך עבורכם. אתם מוזמנים להתקשר – בחיוג מהיר, או לכתוב לנו כאן את השאלה שברצונכם לקבל עליה תשובה.

מחפשים עורך דין לייפוי כוח מתמשך?

כתבו לנו. מבטיחים תשובה מהירה.

ליאור רובס - משרד עורכי דין ונוטריון
באפשרותכם גם להתניע את כל התהליך בפחות מדקה – בעמוד ייפוי כוח מתמשך ב-4 צעדים פשוטים.

כמי שעורכים את ייפוי הכוח (הממנים), אתם יכולים לקבוע את הנושאים שבהם אתם מעוניינים להסמיך את מיופה (או מיופי) הכוח שלכם, באמצעות שימוש באחד או יותר מייפויי הכוח המפורטים מטה, או להסמיכם לטפל באופן גורף בכלל העניינים (מינוי כללי).

להלן סוגי ייפויי הכוח המתמשך העומדים לרשותכם:

 • ייפוי כוח מתמשך לעניינים אישיים (לרבות מגורים, תעסוקה ולמעט רפואיים)
 • ייפוי כוח מתמשך לעניינים רכושיים(לרבות ניהול נכסים, חשבונות בנק)
 • ייפוי כוח מתמשך לעניינים רפואיים (גם במסגרת טופס ד – ייפוי כוח מתמשך רפואי)
 • ייפוי כוח מתמשך לעניין מסוים או עניינים מסוימים
 • ייפוי כוח מתמשך לכלל העניינים (מינוי כללי)

נשמח לשבת עמכם לשיחת היכרות או לערוך שיחה טלפונית, בה נסביר לכם מהן המשמעויות הטמונות בהליך ייפוי כוח מתמשך ונענה על כל שאלה, כמובן ללא כל התחייבות.

אתם מוזמנים להתקשר – בחיוג מהיר, או לכתוב לנו כאן את השאלה שברצונכם לקבל עליה תשובה.

אתם בהחלט רשאים לבטל את ייפוי הכוח המתמשך בכל שלב – גם לאחר שהוא הופעל (כלומר, נכנס לפעולה), ככל שהינכם כשירים לקבל החלטה זו, וככל שלא הגדרתם אחרת.

כל אחת מהסיבות הבאות מהווה עילה לפקיעת ההסכם:

 • במקרה שבו מתקיים תנאי ספציפי שקבע הממנה בייפוי הכוח
 • אם נפטר הממנה או מיופה הכוח
 • במקרה שבו חדלו להתקיים במיופה הכוח תנאי הכשירות שעל בסיסם הוסמך
 • במקרה שבו מיופה הכוח מונה בשל היותו בעל מקצוע כדי שיפעיל את כישוריו המקצועיים, ורישיונו נשלל
 • כאשר מיופה הכוח הודיע בכתב לממנה כי הוא אינו מעוניין לשמש מיופה כוח (אם ההודעה ניתנה לאחר כניסת ייפוי הכוח לתוקף, עליו להודיע גם לבן זוגו של הממנה או לקרוב אחר)
 • כאשר מיופה הכוח היה בן זוגו של הממנה והזוגיות ביניהם הסתיימה, אלא אם כן צוין אחרת בייפוי הכוח.

 

עריכת ההסכם:

 

 • פגישת הסבר מקדימה
  פגישה בין עורך הדין שילווה אתכם (לתיאום פגישה לחץ/י כאן) לבין האדם הממנה, שבה נסביר את כלל המשמעויות הכרוכות בהסכם (משפטיות, אישיות וכו’), נברר פרטים בנוגע למהות ההסכם הדרוש ומיופה הכוח המיועד, ונספק פרטים בנוגע לדרכים אפשריות לתכנון ההסכם.

 

 • עריכת ההסכם בפועל
  בחירת ההעדפות האישיות שלכם – הנושאים בהם תרצו להסמיך את מיופה הכוח, הנחיות מקדימות לפעולה, דרכי דיווח, תנאים והגדרות שונים שתרצו לקבוע ונושאים נוספים שכדאי לתת עליהם את הדעת.

 

 • חתימה על ההסכם
  חתימה על ההסכם על ידי עורך הדין, הממנה ומיופה הכוח, לצד חובת עריכה מקוונת וחתימה אלקטרונית (מבוצעת על ידי עורך הדין), וצירוף המסמכים הנלווים הנדרשים.

 

 • הפקדה באגף האפוטרופוס הראשי

– מקוונת – על ידינו (ובנוסף, הפקדת עותק ידני במשרדי האפוטרופוס הראשי)

– ידנית – על ידי הממנה (במחוז האפוטרופוס הכללי הקרוב לאיזור מגוריו).

 • כניסת ההסכם לתוקף
  ביום שבו מתרחש תנאי הכניסה לתוקף שהוחלט מראש – מיופה הכוח מדווח לאפוטרופוס הראשי על הכניסה לתוקף, וההסכם נכנס לתוקף.

בקשה לייפוי כוח מתמשך חייבת להגיע מהממנה עצמו בלבד, כדי לוודא שהוא בעל האינטרס היחיד בתהליך. כאן באה בעצם לידי ביטוי הייחודיות של ההליך הזה: ביום שבו יש באפשרותכם לקחת החלטות בגין העתיד שלכם אתם לוקחים אותן עבור עצמכם, בניגוד להליך מינוי אפוטרופוס, שבו המשפחה מבצעת את הפנייה.

נשמח לשבת עמכם לשיחת היכרות או לערוך שיחה טלפונית, בה נסביר לכם מהן המשמעויות הטמונות בהליך ייפוי כוח מתמשך ונענה על כל שאלה, כמובן ללא כל התחייבות.

אתם מוזמנים להתקשר – בחיוג מהיר, או לכתוב לנו כאן את השאלה שברצונכם לקבל עליה תשובה.

אם הממנה הוא תושב חוץ, מה שנדרש לעשות הוא להוכיח התאמה בין הדין הזר לדין הישראלי בעניין הזה, וזאת באמצעות צירוף של חוות דעת משפטית, שמסבירה מהו הדין במדינה שאליה משתייך הממנה. ללא צירוף חוות הדעת, כניסת ייפוי הכוח לתוקף תותנה באישור בית המשפט.

להלן הקישור לטופס מקוון – ייפוי כוח מתמשך – מלאו את הפרטים הרלוונטיים, שילחו אלינו ואנחנו כבר נדאג לכל היתר (במידה ומדובר בייפוי כוח מתמשך לתושב חוץ – יש לציין זאת בטופס הרלוונטי).

מחפשים עורך דין לייפוי כוח מתמשך?

כתבו לנו. מבטיחים תשובה מהירה.

ליאור רובס - משרד עורכי דין ונוטריון

 

ייפוי כוח מתמשך רפואי הוא בעצם מקרה פרטי של ייפוי כוח מתמשך, שעוסק בעניינים רפואיים בלבד. התהליך מתאפשר במסגרת תיקון מס’ 18 לחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות, והוא מאפשר לכם להסמיך אדם אחר לטפל בענייניכם הרפואיים בכל מקרה שבו לא תהיו כשירים לעשות זאת בעצמכם.

ניתן לערוך ייפוי כוח מתמשך רפואי בפני עורך דין אשר עבר הסמכה רלוונטית וגם בפני בעל מקצוע טיפולי. לצורך הליך פסיכיאטרי (בדיקה, טיפול, אשפוז או שחרור מאשפוז) בבית חולים פסיכיאטרי או במחלקה פסיכיאטרית בבית חולים כללית, יש צורך להסמיך את מיופה הכוח מפורשות, באמצעות קבלת הסבר נדרש מפסיכיאטר וחתימה בפניו. הממנה אף יכול להגדיר הוראה כובלת בהקשר זה (ביצוע הפעולה גם אם יתנגד לה במועד שבו יעלה הצורך), או לחילופין להגדיר כי מיופה הכוח לא יהיה מוסמך לכל הליך פסיכיאטרי.

שימו לב שניתן למנות מיופה כוח לכלל העניינים באותו התחום או לחלקם בלבד. לדוגמא, אפשר לייפות את כוחו של אדם רק בנושא טיפול ואשפוז פסיכיאטרי או בכל נושא רפואי אחר.

גם במקרה של ייפוי כוח מתמשך רפואי קיימת חובת הפקדה – ידנית על ידי הממנה, שיש להפקידו בהתאם. ההליך כולו מבוצע כאן אצלנו, כשאנחנו אחראיים להעניק לכם את הליווי וההסברים הנדרשים, ולוודא שההסכם מוגדר בהתאם לחוק ותוך שמירה על האינטרסים האישיים שלכם.

במידה ותרצו להבין קצת יותר לעומק, יש לכם את המדריך המלא שכתבנו במיוחד עבורכם, אבל הכי קל פשוט לשאול אותנו – נשמח לענות על כל שאלה שלכם – אפשר למלא פנייה דרך טופס ההתקשרות, במייל אל מנהלת המשרד office@robas-law.co.il, או שפשוט תתקשרו ונשמח לענות על הכל: 09-8612894.

מחפשים עורך דין לייפוי כוח מתמשך?

כתבו לנו. מבטיחים תשובה מהירה.

ליאור רובס - משרד עורכי דין ונוטריון

כתבנו את המדריך לממנה ייפוי כוח מתמשך עבורכם, במטרה להסביר בצורה הכי ברורה ומפורטת את ההליך של ייפוי כוח מתמשך, על שלל האספקטים הכרוכים בו.

למול האפקטיביות והאפשרויות הרבות שמעמיד לרשותנו ייפוי הכוח המתמשך החדש, מדובר בנושא מורכב בעל השלכות נרחבות שכדאי להכיר כמה שיותר מהן. לכן,השתדלנו לפרק את ההליך ולהסביר כמה שיותר לעומק את מהותו, השלבים השונים שהוא כולל, בעלי העניין ותפקידם, סיטואציות שכדאי לקחת בחשבון, השלכות של בחירות כאלו ואחרות, ועוד.

לכל מי שייפוי כוח מתמשך יכול להיות רלוונטי עבורו אנו ממליצים לקרוא את המדריך בסבלנות רבה, להתעמק בשלבים השונים ולהכיר את שלל האפשרויות העומדות בפניכם לממש את ההליך בצורה הטובה ביותר עבורכם. כחלק מהשירות שלנו, אנחנו כמובן נסביר לכם את ההליך כולו צעד אחר צעד, כדי לסייע לכם להגיע לבחירות כמה שיותר מושכלות.

אם תעדיפו, נשמח לשבת עמכם או לערוך שיחה טלפונית, בה נסביר לכם מה זה ייפוי כוח מתמשך ונענה על כל שאלה, כמובן ללא כל התחייבות.

מחפשים עורך דין לייפוי כוח מתמשך?

כתבו לנו. מבטיחים תשובה מהירה.

ליאור רובס - משרד עורכי דין ונוטריון

הטופס המקוון לייפוי כוח מתמשך מאפשר לכם להתניע את התהליך בצורה פשוטה. כל שעליכם לעשות זה למלא את 4 החלקים שלו (לוקח כדקה בסך הכל) – ואנחנו ניצור איתכם קשר ונזמן אתכם לפגישת התנעה, שבה נסביר לכם לעומק על ההליך, על המשמעויות שלו, ועל האפשרויות שעומדות בפניכם. בהמשך העמוד תוכלו למצוא הסבר קצר על השדות שבטופס.

במידה ואתם קצובים בזמן – צרו עמנו קשר ונדאג לזרז את ההליך עבורכם. אתם מוזמנים להתקשר – בחיוג מהיר, או לכתוב לנו כאן את השאלה שברצונכם לקבל עליה תשובה.

כמי שבחר באדם אחר לצורך קבלת החלטות שישפיעו על העתיד שלכם, אתם צריכים לוודא שהאדם שבחרתם כמיופה הכוח שלכם מבין בצורה מלאה את הרצונות שלכם, וגם שיש ביכולתו לממש אותן (היום ובעתיד). לשם כך, כדאי לעמוד על המשמעויות השונות, לנסות ולחשוב על העניין מכל כיוון אפשרי ולהמחיש את הסיטואציות האפשריות ככל הניתן, כדי להצליח להגדיר מראש את כל מה שניתן.

לצד ההבנות המשפטיות, אנו ממליצים גם להגיע להבנות ברמה האישית בניכם לבין מיופה הכוח שלכם, שכן קשה לצפות את כל הסיטואציות שיתרחשו, ובכלל זה גם החלטות לא פשוטות שאולי ייאלץ מיופה הכוח שלכם לקבל, מתוך רצון להגשים בצורה הטובה ביותר את רצונכם. זו צריכה להיות שיחה פתוחה ומעמיקה, ולא דיון יבש בפרטים, בדומה לחוזים כאלו או אחרים.

נשמח לענות על כל שאלה בסבלנות וברגישות הנדרשת מהליך מהסוג הזה. אנחנו כאן עבורכם לכל שאלה או בקשה – בטלפון: 09-8612894 | במייל: office@robas-law.co.il או באמצעות טופס ההתקשרות באתר.

מחפשים עורך דין לייפוי כוח מתמשך?

כתבו לנו. מבטיחים תשובה מהירה.

ליאור רובס - משרד עורכי דין ונוטריון

האם ניתן לערוך ייפוי כוח מתמשך עבור ממנה (מייפה הכוח) שהוא תושב חוץ?


אם הממנה הוא תושב חוץ, מה שנדרש לעשות הוא להוכיח התאמה בין הדין הזר לדין הישראלי בעניין הזה, וזאת באמצעות צירוף של חוות דעת משפטית, שמסבירה מהו הדין במדינה שאליה משתייך הממנה. ללא צירוף חוות הדעת, כניסת ייפוי הכוח לתוקף תותנה באישור בית המשפט.

אנחנו כאן. למענכם.


ממליצים בחום

לצד ההבנות המשפטיות, אנו ממליצים גם להגיע להבנות ברמה האישית בניכם לבין מיופה הכוח שלכם, שכן קשה לצפות את כל הסיטואציות שיתרחשו, ובכלל זה גם החלטות לא פשוטות שאולי ייאלץ מיופה הכוח שלכם לקבל, מתוך רצון להגשים בצורה הטובה ביותר את רצונכם. זו צריכה להיות שיחה פתוחה ומעמיקה, ולא דיון יבש בפרטים, בדומה לחוזים כאלו או אחרים.

ליאור רובס - בעלים ומייסד

מקצועיות עד לפרטים הקטנים

המטרה שלנו לפני הכל היא לסייע לכם, ומשכך – טובתכם תמיד תהיה לנגד עיננו. אנחנו כאן כדי לעזור, על כל המשתמע מכך, לעתים הרבה מעבר לטיפול המשפטי. אנחנו מתחייבים שתמיד נעשה הכל כדי למצוא את הפתרון הטוב ביותר עבורכם, ולעולם לא נתפשר על פתרון אחד כשיש דרך עדיפה. לא משנה מה רמת העומס, גודל התיק, או כל פרמטר אחר שאפשר לחשוב עליו – השירות שתקבלו תמיד יהיה הכי מדויק ומלא שאפשר.

ליאור רובס - בעלים ומייסד

נקודות למחשבה והמלצות מאיתנו


בכדי להגיע להסכם ייפוי כוח מתמשך מאוזן ויציב שמיישם את המטרות והרצונות שלכם בצורה המיטבית ועומד במבחן המציאות, בשלב גיבוש ההסכם כדאי לקחת בחשבון את הנקודות הבאות:

 • כמו בכל הסכם, המטרה היא תמיד להשאיר כמה שפחות מקום לספק. מצד שני, מה שחשוב לזכור כאן הוא שבסופו של דבר אתם שמים את מבטחכם באדם אחר. מאחר שקשה לצפות מראש את המציאות במלואה, כדאי לשקול לנסח את ההנחיות באופן שמותיר סמכות בידיו של מיופה הכוח.
 • בהמשך לסעיף הקודם, ההמלצה שלנו היא להתאים את הפירוט של ההנחיות למידת ההיכרות בין הממנה למיופה הכוח. ככל שההיכרות הזו שטחית יותר, כדאי להגדיר את ההנחיות יותר לעומק, וכמובן ההיפך.
 • כדאי לקחת בחשבון שיש נושאים מסוימים שאינם נתונים לשיקול דעתכם: סוגיות שחובה לכלול בהסכם בכל מקרה, וישנן אחרות המחייבות את אישור בית המשפט.

הוגנים וטובים

הכלל הזה הוא לחם חוקנו, והוא די פשוט: אתם יכולים לחתום על סט של 700 דפים שיכסה כל אחד מהכיוונים האפשריים, אבל בסופו של יום, יושבים שני אנשים שהם שני צדדים, שכל אחד רוצה להשיג מטרות מסוימות. להגיע לפתרון בדרך של הידברות לעולם יהיה קל, נעים ובעיקר יעיל יותר מלהשתמש בכלים המשפטיים. לא אחת, נייעץ ללקוחות שלנו לפעול מהראש ולא מהבטן, להימנע מחיפוש סיפוקים מיידיים – ולשאוף לפתרון חכם שיביא את התוצאה הטובה ביותר לטווח הארוך.

ליאור רובס - בעלים ומייסד


אנחנו כאן. למענכם.