fbpx

ייפוי כוח מתמשך - רפואי
ייפוי כוח מתמשך רפואי – מה זה?


ייפוי כוח מתמשך רפואי הוא בעצם מקרה פרטי של ייפוי כוח מתמשך, שעוסק בעניינים רפואיים בלבד. התהליך מתאפשר במסגרת תיקון מס’ 18 לחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות, והוא מאפשר לכם להסמיך אדם אחר לטפל בענייניכם הרפואיים בכל מקרה שבו לא תהיו כשירים לעשות זאת בעצמכם.

ניתן לערוך ייפוי כוח מתמשך רפואי בפני עורך דין אשר עבר הסמכה רלוונטית וגם בפני בעל מקצוע טיפולי. לצורך הליך פסיכיאטרי (בדיקה, טיפול, אשפוז או שחרור מאשפוז) בבית חולים פסיכיאטרי או במחלקה פסיכיאטרית בבית חולים כללית, יש צורך להסמיך את מיופה הכוח מפורשות, באמצעות קבלת הסבר נדרש מפסיכיאטר וחתימה בפניו. הממנה אף יכול להגדיר הוראה כובלת בהקשר זה (ביצוע הפעולה גם אם יתנגד לה במועד שבו יעלה הצורך), או לחילופין להגדיר כי מיופה הכוח לא יהיה מוסמך לכל הליך פסיכיאטרי.

שימו לב שניתן למנות מיופה כוח לכלל העניינים באותו התחום או לחלקם בלבד. לדוגמא, אפשר לייפות את כוחו של אדם רק בנושא טיפול ואשפוז פסיכיאטרי או בכל נושא רפואי אחר. 

גם במקרה של ייפוי כוח מתמשך רפואי קיימת חובת הפקדה – ידנית על ידי הממנה, שיש להפקידו בהתאם. ההליך כולו מבוצע כאן אצלנו, כשאנחנו אחראיים להעניק לכם את הליווי וההסברים הנדרשים, ולוודא שההסכם מוגדר בהתאם לחוק ותוך שמירה על האינטרסים האישיים שלכם.

פירטנו מטה את שלבי התהליך לקבלת ייפוי כוח מתמשך רפואי. במידה ותרצו להבין קצת יותר לעומק, יש לכם את המדריך המלא שכתבנו במיוחד עבורכם, אבל הכי קל פשוט לשאול אותנו – נשמח לענות על כל שאלה שלכם – אפשר למלא פנייה דרך טופס ההתקשרות, במייל אל מנהלת המשרד office@robas-law.co.il, או שפשוט תתקשרו ונשמח לענות על הכל: 09-8612894.

שלבי התהליך


עריכת ההסכם לייפוי כוח מתמשך רפואי:

 

 • פגישת הסבר מקדימה
  פגישה בין עורך הדין שילווה אתכם (לתיאום פגישה לחץ/י כאן) לבין האדם הממנה, שבה נסביר את כלל המשמעויות הכרוכות בהסכם (משפטיות, אישיות וכו’), נברר פרטים בנוגע למהות ההסכם הדרוש ומיופה הכוח המיועד, ונספק פרטים בנוגע לדרכים אפשריות לתכנון ההסכם. הודעה חשובה: עקב תקופת הקורונה ניתן יהיה לבצע את התהליך של ייפוי כוח מתמשך גם בשיחת וידאו (זום, סקייפ וכו’).

 

 • עריכת ההסכם בפועל
  בחירת ההעדפות האישיות שלכם – הנושאים הרפואיים בהם תרצו להסמיך את מיופה הכוח, הנחיות מקדימות לפעולה, דרכי דיווח, תנאים והגדרות שונים שתרצו לקבוע ונושאים נוספים שכדאי לתת עליהם את הדעת.

 

 • חתימה על ההסכם
  חתימה על ההסכם על ידי עורך הדין, הממנה ומיופה הכוח, לצד חובת עריכה מקוונת וחתימה אלקטרונית (מבוצעת על ידי עורך הדין), וצירוף המסמכים הנלווים הנדרשים.

 

 • הפקדה באגף האפוטרופוס הראשי

מקוונת – על ידינו (ובנוסף, הפקדת עותק ידני במשרדי האפוטרופוס הראשי)

באופן ידני – על ידי הממנה (במחוז האפוטרופוס הכללי הקרוב לאיזור מגוריו).

 

כניסת ההסכם לתוקף


בשונה מייפוי כוח מתמשך בנושאים אחרים, ייפוי כוח מתמשך רפואי יוכל להיכנס לתוקף בשנה הראשונה גם אם לא הופקד מראש. כניסה לתוקף של ייפוי כוח זה תיעשה בהודעה לאפוטרופוס הכללי.

מי רשאי לבצע את השירות עבורי?


את השירות רשאי לבצע עורך דין שעבר הסמכה פרטנית ממשרד המשפטים לענייני ייפוי כוח מתמשך. כאן תוכלו למצוא את הרשימה המלאה הכוללת את כל עורכי הדין בישראל המורשים לערוך ולחתום על ייפוי כוח מתמשך.

אנחנו כאן עבורכם לכל שאלה או בקשה – בטלפון: 09-8612894 | במייל: office@robas-law.co.il או באמצעות טופס ההתקשרות באתר.

מי יכול להגיש את הבקשה לייפוי כוח מתמשך רפואי?


בקשה לייפוי כוח מתמשך רפואי חייבת להגיע מהממנה עצמו בלבד, כדי לוודא שהוא בעל האינטרס היחיד בתהליך. כאן באה בעצם לידי ביטוי הייחודיות של ההליך הזה: ביום שבו יש באפשרותכם לקחת החלטות בגין העתיד שלכם אתם לוקחים אותן עבור עצמכם, בניגוד להליך מינוי אפוטרופוס, שבו המשפחה מבצעת את הפנייה.

משך זמן התהליך


בהערכה גסה, אפשר לומר שהפקת ההסכם והגשתו הם עניין של ימים ספורים, ולכן במקרה הצורך ניתן להגיע למצב של הסכם בתוך פרק זמן קצר יחסית. יחד עם זאת, חלק חשוב מהתהליך הוא הפגישות עם הממנה ומיופה הכוח, שמיועדות להגדיר באופן פרטני ומעמיק את פרטי ההסכם, כך שיממש את רצונותיו של מייפה הכוח בצורה המיטבית ביותר.

ניתן לעשות את התהליך של ייפוי כוח מתמשך רפואי אונליין?


אפשר בהחלט לבצע את מילוי טופס הבקשה באופן מקוון. יחד עם זאת, התהליך עצמו כולל תנאים מקדימים והסברים מהותיים שחשוב מאד לספק ולהבהיר, ולכן נבצע אותו פנים אל מול פנים. שימו לב שעקב תקופת הקורונה ניתן יהיה לבצע את התהליך של ייפוי כוח מתמשך גם בשיחת וידאו (זום, סקייפ וכו’). נדגיש שע”פ חוק ולצורך השלמה סופית של הגשת המסמכים, עורך הדין המוסמך מחוייב לקיים פגישה פרונטאלית בכדי לוודא את כשירותו המלאה של הממנה ולכן הטופס המקוון נבנה במטרה לייעל עבורכם את התנעת התהליך.

להלן הקישור לטופס מקוון – ייפוי כוח מתמשך רפואי – מלאו את השדות הרלוונטיים, שלחו אלינו ואנחנו כבר נדאג לכל היתר.

חשוב לקרוא


כמי שבחר באדם אחר לצורך קבלת החלטות שישפיעו על העתיד שלכם, אתם צריכים לוודא שהאדם שבחרתם כמיופה הכוח שלכם מבין בצורה מלאה את הרצונות שלכם, וגם שיש ביכולתו לממש אותן (היום ובעתיד). לשם כך, כדאי לעמוד על המשמעויות השונות, לנסות ולחשוב על העניין מכל כיוון אפשרי ולהמחיש את הסיטואציות האפשריות ככל הניתן, כדי להצליח להגדיר מראש את כל מה שניתן.

לצד ההבנות המשפטיות, אנו ממליצים גם להגיע להבנות ברמה האישית בניכם לבין מיופה הכוח שלכם, שכן קשה לצפות את כל הסיטואציות שיתרחשו, ובכלל זה גם החלטות לא פשוטות שאולי ייאלץ מיופה הכוח שלכם לקבל, מתוך רצון להגשים בצורה הטובה ביותר את רצונכם. זו צריכה להיות שיחה פתוחה ומעמיקה, ולא דיון יבש בפרטים, בדומה לחוזים כאלו או אחרים.

נשמח לענות על כל שאלה בסבלנות וברגישות הנדרשת מהליך מהסוג הזה. אנחנו כאן עבורכם לכל שאלה או בקשה – בטלפון: 09-8612894 | במייל: office@robas-law.co.il או באמצעות טופס ההתקשרות באתר.

אנחנו כאן. למענכם.


ממליצים בחום

לצד ההבנות המשפטיות, אנו ממליצים גם להגיע להבנות ברמה האישית בניכם לבין מיופה הכוח שלכם, שכן קשה לצפות את כל הסיטואציות שיתרחשו, ובכלל זה גם החלטות לא פשוטות שאולי ייאלץ מיופה הכוח שלכם לקבל, מתוך רצון להגשים בצורה הטובה ביותר את רצונכם. זו צריכה להיות שיחה פתוחה ומעמיקה, ולא דיון יבש בפרטים, בדומה לחוזים כאלו או אחרים.

ליאור רובס - בעלים ומייסד

מחפשים עורך דין לייפוי כוח מתמשך?

כתבו לנו. מבטיחים תשובה מהירה.

ליאור רובס - משרד עורכי דין ונוטריון

מקצועיות עד לפרטים הקטנים

המטרה שלנו לפני הכל היא לסייע לכם, ומשכך – טובתכם תמיד תהיה לנגד עיננו. אנחנו כאן כדי לעזור, על כל המשתמע מכך, לעתים הרבה מעבר לטיפול המשפטי. אנחנו מתחייבים שתמיד נעשה הכל כדי למצוא את הפתרון הטוב ביותר עבורכם, ולעולם לא נתפשר על פתרון אחד כשיש דרך עדיפה. לא משנה מה רמת העומס, גודל התיק, או כל פרמטר אחר שאפשר לחשוב עליו – השירות שתקבלו תמיד יהיה הכי מדויק ומלא שאפשר.

ליאור רובס - בעלים ומייסד

נקודות למחשבה והמלצות מאיתנו


בכדי להגיע להסכם ייפוי כוח מתמשך מאוזן ויציב שמיישם את המטרות והרצונות שלכם בצורה המיטבית ועומד במבחן המציאות, בשלב גיבוש ההסכם כדאי לקחת בחשבון את הנקודות הבאות:

 • כמו בכל הסכם, המטרה היא תמיד להשאיר כמה שפחות מקום לספק. מצד שני, מה שחשוב לזכור כאן הוא שבסופו של דבר אתם שמים את מבטחכם באדם אחר. מאחר שקשה לצפות מראש את המציאות במלואה, כדאי לשקול לנסח את ההנחיות באופן שמותיר סמכות בידיו של מיופה הכוח.
 • בהמשך לסעיף הקודם, ההמלצה שלנו היא להתאים את הפירוט של ההנחיות למידת ההיכרות בין הממנה למיופה הכוח. ככל שההיכרות הזו שטחית יותר, כדאי להגדיר את ההנחיות יותר לעומק, וכמובן ההיפך.
 • כדאי לקחת בחשבון שיש נושאים מסוימים שאינם נתונים לשיקול דעתכם: סוגיות שחובה לכלול בהסכם בכל מקרה, וישנן אחרות המחייבות את אישור בית המשפט.

הוגנים וטובים

הכלל הזה הוא לחם חוקנו, והוא די פשוט: אתם יכולים לחתום על סט של 700 דפים שיכסה כל אחד מהכיוונים האפשריים, אבל בסופו של יום, יושבים שני אנשים שהם שני צדדים, שכל אחד רוצה להשיג מטרות מסוימות. להגיע לפתרון בדרך של הידברות לעולם יהיה קל, נעים ובעיקר יעיל יותר מלהשתמש בכלים המשפטיים. לא אחת, נייעץ ללקוחות שלנו לפעול מהראש ולא מהבטן, להימנע מחיפוש סיפוקים מיידיים – ולשאוף לפתרון חכם שיביא את התוצאה הטובה ביותר לטווח הארוך.

ליאור רובס - בעלים ומייסד


אנחנו כאן. למענכם.