fbpx

ייפוי כוח מתמשך - איך זה עובד?
ייפוי כוח מתמשך – איך זה עובד?


ייפוי כוח מתמשך מתאפשר במסגרת תיקון מס’ 18 לחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות, והוא מאפשר לכם להסמיך אדם אחר לטפל בענייניכם בכל מקרה שבו לא תהיו כשירים לעשות זאת בעצמכם.

ההליך של ייפוי הכוח המתמשך מבוצע כולו כאן אצלנו, או ביקור עד הבית אצלכם, כשאנחנו אחראיים להעניק לכם את הליווי וההסברים הנדרשים, ולוודא שההסכם מוגדר בהתאם לחוק ותוך שמירה על האינטרסים האישיים שלכם. הודעה חשובה: שימו לב – עקב תקופת הקורונה, האופוטרופוס הכללי הודיע שניתן יהיה לבצע את התהליך של ייפוי כוח מתמשך גם בשיחת וידאו (זום, סקייפ וכו’).

פירטנו מטה את שלבי התהליך לקבלת ייפוי כוח מתמשך. במידה ותרצו להבין קצת יותר לעומק, יש לכם את המדריך המלא שכתבנו במיוחד עבורכם, אבל הכי קל פשוט לשאול אותנו – נשמח לענות על כל שאלה שלכם – אפשר למלא פנייה דרך טופס ההתקשרות, במייל אל מנהלת המשרד office@robas-law.co.il, או שפשוט תתקשרו ונשמח לענות על הכל: 09-8612894.

שלבי התהליך


עריכת ההסכם:

 

 • פגישת הסבר מקדימה
  פגישה בין עורך הדין שילווה אתכם (לתיאום פגישה לחץ/י כאן) לבין האדם הממנה, שבה נסביר את כלל המשמעויות הכרוכות בהסכם (משפטיות, אישיות וכו’), נברר פרטים בנוגע למהות ההסכם הדרוש ומיופה הכוח המיועד, ונספק פרטים בנוגע לדרכים אפשריות לתכנון ההסכם.

 

 • עריכת ההסכם בפועל
  בחירת ההעדפות האישיות שלכם – הנושאים בהם תרצו להסמיך את מיופה הכוח, הנחיות מקדימות לפעולה, דרכי דיווח, תנאים והגדרות שונים שתרצו לקבוע ונושאים נוספים שכדאי לתת עליהם את הדעת.

 

 • חתימה על ההסכם
  חתימה על ההסכם על ידי עורך הדין, הממנה ומיופה הכוח, לצד חובת עריכה מקוונת וחתימה אלקטרונית (מבוצעת על ידי עורך הדין), וצירוף המסמכים הנלווים הנדרשים.

 

 • הפקדה באגף האפוטרופוס הראשי

– מקוונת – על ידינו (ובנוסף, הפקדת עותק ידני במשרדי האפוטרופוס הראשי)

– ידנית – על ידי הממנה (במחוז האפוטרופוס הכללי הקרוב לאיזור מגוריו).

 • כניסת ההסכם לתוקף
  ביום שבו מתרחש תנאי הכניסה לתוקף שהוחלט מראש – מיופה הכוח מדווח לאפוטרופוס הראשי על הכניסה לתוקף, וההסכם נכנס לתוקף.

סוגי ייפוי כוח מתמשכים


כמי שעורכים את ייפוי הכוח (הממנים), אתם יכולים לקבוע את הנושאים שבהם אתם מעוניינים להסמיך את מיופה (או מיופי) הכוח שלכם, באמצעות שימוש באחד או יותר מייפויי הכוח המפורטים מטה, או להסמיכם לטפל באופן גורף בכלל העניינים (מינוי כללי).

הנה סוגי ייפויי הכוח העומדים לרשותכם:

 • ייפוי כוח לעניינים אישיים (לרבות מגורים, תעסוקה ולמעט רפואיים)
 • ייפוי כוח לעניינים רכושיים (לרבות ניהול נכסים, חשבונות בנק)
 • ייפוי כוח לעניינים רפואיים (גם במסגרת טופס ד) ייפוי כוח מתמשך רפואי
 • ייפוי כוח לעניין מסוים או עניינים מסוימים
 • ייפוי כוח לכלל העניינים (מינוי כללי)

מי רשאי לבצע את השירות עבורי?


את השירות רשאי לבצע עורך דין שעבר הסמכה פרטנית ממשרד המשפטים לענייני ייפוי כוח מתמשך. כאן תוכלו למצוא את הרשימה המלאה הכוללת את כל עורכי הדין בישראל המורשים לערוך ולחתום על ייפוי כוח מתמשך.

אנחנו כאן עבורכם לכל שאלה או בקשה – בטלפון: 09-8612894 | במייל: office@robas-law.co.il או באמצעות טופס ההתקשרות באתר.

מי יכול להגיש את הבקשה?


בקשה לייפוי כוח מתמשך חייבת להגיע מהממנה עצמו בלבד, כדי לוודא שהוא בעל האינטרס היחיד בתהליך. כאן באה בעצם לידי ביטוי הייחודיות של ההליך הזה: ביום שבו יש באפשרותכם לקחת החלטות בגין העתיד שלכם אתם לוקחים אותן עבור עצמכם, בניגוד להליך מינוי אפוטרופוס, שבו המשפחה מבצעת את הפנייה.

משך זמן התהליך


בהערכה גסה, אפשר לומר שהפקת ההסכם והגשתו הם עניין של ימים ספורים, ולכן במקרה הצורך ניתן להגיע למצב של הסכם בתוך פרק זמן קצר יחסית. יחד עם זאת, חלק חשוב מהתהליך הוא הפגישות עם הממנה ומיופה הכוח, שמיועדות להגדיר באופן פרטני ומעמיק את פרטי ההסכם, כך שיממש את רצונותיו של מייפה הכוח בצורה המיטבית ביותר.

אפשר לעשות את התהליך של ייפוי כוח מתמשך אונליין?


אפשר בהחלט לבצע את מילוי טופס הבקשה באופן מקוון. יחד עם זאת, התהליך עצמו כולל תנאים מקדימים והסברים מהותיים שחשוב מאד לספק ולהבהיר, ולכן נבצע אותו פנים אל מול פנים.

להלן הקישור לטופס מקוון – ייפוי כוח מתמשך – מלאו את השדות הרלוונטיים, שלחו אלינו ואנחנו כבר נדאג לכל היתר. הודעה חשובה: שימו לב – עקב תקופת הקורונה, האופוטרופוס הכללי הודיע שניתן יהיה לבצע את התהליך גם בשיחת וידאו (זום, סקייפ וכו’).

האם ניתן לערוך ייפוי כוח מתמשך עבור ממנה (מייפה הכוח) שהוא תושב חוץ?


אם הממנה הוא תושב חוץ, מה שנדרש לעשות הוא להוכיח התאמה בין הדין הזר לדין הישראלי בעניין הזה, וזאת באמצעות צירוף של חוות דעת משפטית, שמסבירה מהו הדין במדינה שאליה משתייך הממנה. ללא צירוף חוות הדעת, כניסת ייפוי הכוח לתוקף תותנה באישור בית המשפט.

להלן הקישור לטופס מקוון – ייפוי כוח מתמשך – מלאו את הפרטים הרלוונטיים, שילחו אלינו ואנחנו כבר נדאג לכל היתר (במידה ומדובר בייפוי כוח מתמשך לתושב חוץ – יש לציין זאת בטופס הרלוונטי).

אנחנו כאן. למענכם.


ממליצים בחום

לצד ההבנות המשפטיות, אנו ממליצים גם להגיע להבנות ברמה האישית בניכם לבין מיופה הכוח שלכם, שכן קשה לצפות את כל הסיטואציות שיתרחשו, ובכלל זה גם החלטות לא פשוטות שאולי ייאלץ מיופה הכוח שלכם לקבל, מתוך רצון להגשים בצורה הטובה ביותר את רצונכם. זו צריכה להיות שיחה פתוחה ומעמיקה, ולא דיון יבש בפרטים, בדומה לחוזים כאלו או אחרים.

ליאור רובס - בעלים ומייסד

מחפשים עורך דין לייפוי כוח מתמשך?

כתבו לנו. מבטיחים תשובה מהירה.

ליאור רובס - משרד עורכי דין ונוטריון

מקצועיות עד לפרטים הקטנים

המטרה שלנו לפני הכל היא לסייע לכם, ומשכך – טובתכם תמיד תהיה לנגד עיננו. אנחנו כאן כדי לעזור, על כל המשתמע מכך, לעתים הרבה מעבר לטיפול המשפטי. אנחנו מתחייבים שתמיד נעשה הכל כדי למצוא את הפתרון הטוב ביותר עבורכם, ולעולם לא נתפשר על פתרון אחד כשיש דרך עדיפה. לא משנה מה רמת העומס, גודל התיק, או כל פרמטר אחר שאפשר לחשוב עליו – השירות שתקבלו תמיד יהיה הכי מדויק ומלא שאפשר.

ליאור רובס - בעלים ומייסד

נקודות למחשבה והמלצות מאיתנו


בכדי להגיע להסכם ייפוי כוח מתמשך מאוזן ויציב שמיישם את המטרות והרצונות שלכם בצורה המיטבית ועומד במבחן המציאות, בשלב גיבוש ההסכם כדאי לקחת בחשבון את הנקודות הבאות:

 • כמו בכל הסכם, המטרה היא תמיד להשאיר כמה שפחות מקום לספק. מצד שני, מה שחשוב לזכור כאן הוא שבסופו של דבר אתם שמים את מבטחכם באדם אחר. מאחר שקשה לצפות מראש את המציאות במלואה, כדאי לשקול לנסח את ההנחיות באופן שמותיר סמכות בידיו של מיופה הכוח.
 • בהמשך לסעיף הקודם, ההמלצה שלנו היא להתאים את הפירוט של ההנחיות למידת ההיכרות בין הממנה למיופה הכוח. ככל שההיכרות הזו שטחית יותר, כדאי להגדיר את ההנחיות יותר לעומק, וכמובן ההיפך.
 • כדאי לקחת בחשבון שיש נושאים מסוימים שאינם נתונים לשיקול דעתכם: סוגיות שחובה לכלול בהסכם בכל מקרה, וישנן אחרות המחייבות את אישור בית המשפט.

הוגנים וטובים

הכלל הזה הוא לחם חוקנו, והוא די פשוט: אתם יכולים לחתום על סט של 700 דפים שיכסה כל אחד מהכיוונים האפשריים, אבל בסופו של יום, יושבים שני אנשים שהם שני צדדים, שכל אחד רוצה להשיג מטרות מסוימות. להגיע לפתרון בדרך של הידברות לעולם יהיה קל, נעים ובעיקר יעיל יותר מלהשתמש בכלים המשפטיים. לא אחת, נייעץ ללקוחות שלנו לפעול מהראש ולא מהבטן, להימנע מחיפוש סיפוקים מיידיים – ולשאוף לפתרון חכם שיביא את התוצאה הטובה ביותר לטווח הארוך.

ליאור רובס - בעלים ומייסד


אנחנו כאן. למענכם.