fbpx

ליווי משפטי לחברות מסחריות (עורך דין מסחרי)


פתיחת עסק נראית לעתים כמו עניין פשוט למדי, כזה שלכאורה יכול להסתכם בחצי יום של ביקור במספר רשויות ומילוי כמה טפסים. לא אחת אנחנו נתקלים באנשים שפותחים עסק או מקימים חברה מתוך רצון לממש את עצמם, ומשם מתגלגלים – בלי להבין את המשמעות האמיתית של העניין. במקרים רבים, הגישה הזו נובעת מהשאיפה לעסוק במה שאנחנו טובים בו, כשעם כל היתר נסתדר עם הזמן. אלא שלא תמיד זה מספיק.

אחד האספקטים החשובים ביותר בעסק הוא ההפרדה בין החברה לאדם שמאחוריה – העובדה שהחברה מהווה ישות משפטית נפרדת, ויש לפעול בדרכים שונות כדי לשמור עליה כזו. איפה זה בא לידי ביטוי? למשל, במקרים של התקשרויות, שבהם אתם כבעלי העסק נדרשים לערבויות אישיות – למרות שבפועל קיימים פתרונות וכלים משפטיים שיכולים לפתור אתכם מהם.

למעשה, בכל התקשרות שלכם עם ספקים או לקוחות אתם חשופים משפטית. ניסוח מקצועי של חוזים על ידי עורך דין מסחרי יכול להבטיח את עצמכם מפני פגיעה אישית, ולצמצם נזק כלכלי פוטנציאלי עתידי בעקבות טענות שעשויות לעלות נגדכם, כגון טענה ליחסי עובד מעביד או מקרים שבהם יש ניסיון לקשור משפטית בין בעל החברה לחברה (הרמת מסך). למול כל אלו אפשר להתגונן – אולם זה צריך להיעשות מבעוד מועד.

החלק החשוב ביותר בתפקידו של עורך דין מסחרי הוא הניהול המשפטי השוטף – רצף הפעולות שנועדו למנוע את התקלות הגדולות, שכמעט תמיד נובעות מטעויות של חוסר ידע או חוסר תשומת לב. כל זאת על מנת להגן על החברה מפני הפסדים כספיים ועל נושאי המשרות בה מפני אחריות אישית.

הליווי שלנו מתחיל עוד משלב הקמת החברה, עריכת הסכמי היסוד שלה ורישומה ברשם החברות, ולאורך כל התקופה מתבטא בהיבטים מסחריים מגוונים, ובכללם ליווי צמוד וטיפול משפטי בהסכמים מסחריים שונים, ניסוח חוזים (כגון חוזה שכירות לעסק או הסכמי עבודה) על פי עקרונות דיני חוזים, ייעוץ בסוגיות שונות בהקשר של זכויות עובדים, הכוונה כיצד לנהוג במקרה של מחלוקת מול לקוח או ספק, ייצוג בכל הערכאות השיפוטיות וניהול מו”מ במסגרת התקשרויות עסקיות.

בין ההסכמים החשובים ביותר, ניתן למנות את הבאים:

  • הסכם שותפות בעסק
  • הסכם מייסדים
  • הסכם שכירות
  • הסכמים מסחריים
  • מסכת הסכמים
  • חוזים עתידיים

חשוב להבין שניהול של חברה מסחרית או כל סוג של שותפות עסקית, הוא עניין מורכב ולא תמיד צפוי, הדורש להגיב באופן מהיר לבעיות שצצות. לכן, הוא מחייב ליווי שוטף של עורך דין מסחרי מקצועי – אדם שאתם סומכים עליו, שיהיה תמיד זמין לטפל בכל סוגיה ולמצוא פתרונות יצירתיים ומהירים לבעיות מורכבות.

אנחנו מטפלים בחברות שונות מהארץ ומחו”ל, בין היתר בתחום התקשורת, הנדל”ן, התיירות וההשקעות. לצד הליווי והייעוץ השוטף, אנחנו כאן כדי לייצג אתכם בכל נושא: עסקי, מסחרי, כספי או בכל אספקט חוקתי ומשפטי אחר.

מקרקעין ונדל"ן מסחרי

עסקאות נדל”ן מסחרי הן בעלות היבטים נרחבים ומורכבים, משפטיים כמו גם עסקיים. אנחנו מלווים עסקאות מקרקעין מסוגים שונים ומייצגים חברות ולקוחות פרטיים מהארץ ומחו”ל, ובכלל זה יזמי נדל”ן ובעלי נכסים וקרקעות מכל הסוגים.

הליווי לרוכשי ומוכרי דירות ומגרשים נערך משלב המשא ומתן הראשוני, דרך הבדיקות המשפטיות מול רשויות התכנון, לשכת רישום המקרקעין ומנהל מקרקעי ישראל – ועד לקבלת החזקה בנכס והשלמת רישום הזכויות בו.

למשרד ניסיון רב בליווי יזמים וקבלנים בעסקאות מקרקעין שונות, בין היתר בעסקאות קומבינציה, בבנייה למגורים, נכסים מניבים, מלונאות, תמ”א 38, פינוי בינוי והרחבות בקיבוצים ובמושבים.

גבייה וחדלות פירעון

הליווי השוטף שאנו מעניקים לחברה כולל גם ייצוג במקרים של חדלות פירעון. המשרד שלנו הוא מהמנוסים ביותר בייצוג חברות ולקוחות פרטיים בהליכי חדלות פירעון ובהסדרת חובות, ואנו מייצגים באופן שוטף לקוחות מוסדיים בהליכי גבייה משמעותיים. ההיכרות הענפה של המשרד עם המערכת הבנקאית, המהווה נדבך חשוב בתחומי הפעילות שלנו – מסייעת לנו רבות בכך.

 

 

אנחנו כאן. למענכם.


שקיפות

כל הפעולות שלנו מולכם ועם הצד שמולו אתם מתנהלים תמיד יהיו שקופות וגלויות. אנחנו כמובן נשקף לכם לאורך כל הדרך את המצב בצורה הכי פתוחה וישירה, ונשאף תמיד לשתף אתכם בכל החלטה. אנחנו צריכים גם אתכם בפנים: כדי להגדיל את סיכויי ההצלחה, אנחנו צריכים לקבל את כל המידע שברשותכם – זה שנראה לכם רלוונטי וזה שפחות, זה שלטובתנו וגם זה שפחות – כדי שנוכל להיערך מראש בצורה המיטבית.

ליאור רובס - בעלים ומייסד

כתבו לנו כאן. מבטיחים תשובה מהירה:

* לא נעביר את הפרטים שלכם הלאה והם לא ישמשו לכל מטרה פרט לפנייה שלנו אליכם.

Robas-Law